Helios

Helios

Odjakživa bylo potřeba hlídat a zachovávat dějiny, zde tomu není rozdílem. Pro budoucí generace budou potřebné jen některá data, historie starého lidstva však postupně zmizí a vytvoří se nová, mírumilovná generace.

Revoluční byl rok 2074, kdy se Luna (dříve známá jako Měsíc) začala procházet terraformací, do několika let se z ni stala obyvatelná plošina pro tisíce lidí. Státy postupně zabíraly jednotlivá území skrze krátké válečné spory, do několika měsíců byl však Měsíc rozdělen mezi jednotlivé účastníky.

Roku 2100 byla vyslána první archa, ta měla za úkol obydlit Mars, začít s produktivitou kyslíku a postupné přeměny atmosféry. Trvalo padesát let, než se úspěšně podařilo Mars obydlit. S tím dnem se i první presidentka USA, Caroline McFee, jako první podívala na město Rhodos. Uchvátil ji pohled. Rhodos spadal pod Ameriku, avšak po revoluci roku 65 se Rhodos označil za městský stát, ne na dlouho. Menší válečný konflikt znovu nastolil mír a pořádek.

HELIOS

Toto je naše skvostná archa Helios. Přes kilometr v délce, několik set metrů ve výšce. Loď dělíme na dvě křídla, horní a dolní, v horním křídle se nachází můstek a všechny operace s hlavním oddělením, sídlí zde také všichni branci a rodina Ford. Dlouhé chodby vedou často ke strojovnám, které jsou úmyslně uložené v horním křídle. Zásoby, palivo a všechna voda je taktéž uložená zde. Vypadá na velké podlaží, ale samotné zásoby a lodě, které tato část nese, tvoří polovinu. Doky jsou zde také umístěny.
Dolní křídlo je dočasným domovem všech lidí, nachází se zde hlavní ošetřovna, bytové jednotky a obyvatelské potřeby, které jsou nezbytné.

Pak je zde zadní část archy, zde se nachází všechny kryopody, taktéž i primární motory, které jsou napojeny na hlavní středisko, tedy menší věž mezi křídly. Odtamtud se řídí všechna aktivita motoru, jádro AI, mě, a konferenční místnosti. Zadní část není velká, je kruhovitá a těsně se zde vešly všechny kryopody a zařízení.

Poslední a nezbytné části archy jsou její věže, často nazývané kvítka, jsou to sekundární motory, zde se skladuje palivo a v případu kolize s objekty ochraňují zadní část svými silovými poli, slouží také jako samostatné elektrárny a doplňují do zásoby.

Celou lodí prochází síť výtahů a pák fungujících na principu gravitačního směru, tedy jestli potřebuji dostat předmět z věže do křídla, pozměním gravitaci v šachtách, aby dotyčný předmět sám "dopadl" na místo.


ZDE

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky